دکتر حکیمیان را بیشتر بشناسید
اینجانب محمدعلی حکیمیان ، فرزند ایران - یزد ، در محله ای به نام کسنویه ، محله ای بسیار قدیمی در یزد به تاریخ 1336/1/20 مبارکت تولد را یافتم . فرزند ششم خانواده ی بسیار پر انرژی و راستگو بودم . در یزد دیپلم تجربی را به پایان رساندم . در دوره ی دوازدهم متوجه عشق و علاقه ام به گرایش شیمی شدم ، رشته ای که بسیارشیرین و بی انتها که سختی زیادی هم به همراه دارد.پس از اخذ دیپلم اشتهای خوبی برای ادامه تحصیل و پیشرفت در این راستا داشتم . برای جستجو در این دریای بی انتهای علم شیمی ، تمایل داشتم به کشورهای دیگر هم سری بزنم تا از علم آنها هم در زمینه رشته ی خود برای وطنم استفاده کنم.برای ترک وطن نیاز به خدمت سربازی بود،به همین خاطر راهی خدمت سربازی شدم . انقلاب شد ، همه چیز در هم ریخته بود ، چون دو تا از برادرانم به خارج از ایران رفته بودند،تصمیم گرفتم در راستای علم ، اقدام به مهاجرت کنم ، ،وضع مالی خوبی نداشتیم ، در خانواده ای پر جمعیت تمام سعیم را کردم تا پس انداز اندکی جمع کنم و با تمام سختی های راه ، بالاخره توانستم راهی هندوستان شوم . در این مسیر با دوست زرتشتی خود همراه بودم واو برای گرفتن ویزا هرچه در توان داشت به من کمک کرد.
 
بعد از رسیدن به هندوستان به بمبئی و بعد پونا رفتم. هفده سال طول کشید و در این هفده سال موفق به اخذ لیسانس شیمی عمومی ، فوق لیسانس فیزیک-شیمی و دکترای شیمی آنالیز را به انتها رساندم. تز دکتری در رشته الکتروشیمی و آنالیز را با موفقیت به اتمام رساندم ، که تز مربوطه از طرف دولت هند به آلمان فرستاده شد . در انستیتو مکث پلانک بعد از دردسرهای بسیار زیاد ، پس از 11 ماه جواب گرفتم .
 
همیشه آرزویم این بوده که بخش کوچکی از مشکلات ایران ،را از سر راه بردارم . تلاش صادقانه کردم و ادامه میدهم...
 
در رشته ی کشاورزی درک خوبی دارم و فهم بالایی از خوراک گیاهان دارم ، در ساخت تمام ساخته هایم ، ابتدا مطالعه و تحقیق ، سپس ساخت و سوم آزمایش لازم را انجام میدهم و با کمک خدا توانستم بیش از 80 درصد خوراک مایع و جامد گیاهان را بسازم و تیجه خوبی هم از آنها گرفتم..
 
از انواع قارچ کش ها گرفته تا انواع حشره کش های معدنی ، برخی سم ها و غذاهای گیاهان از تولیدات اینجانب است.
 
امیدوارم بتوانم شهرک کوچکی از تولیدات و فرآوری مواد معدنی اولیه تا تولید بهترین کودهای مناسب با نوع آب و زمین تهیه کنم . منتظر لطف و کرامت پروردگار و سرمایه گذاری وطن دوستان هستم تا به این هدف که تولید تمام مواد لازم برای گیاهان در داخل از کشور هست ، برسم  .
 
در طول دوران کاری در بازرگانی پتروشیمی فعالیت داشته ام و 20 سال هم در دانشگاه علوم پزشکی خدمت کرده ام . و الان در شرکت کانساران سیستم  مشغول به تولید محصولی در خور هموطنانم هستم .
 
باتشکر 
 
مدرک تحصیلی علی محمد حکیمیان
 
 
 
مدرک تحصیل دکتر علی محمد حکیمیان
SwissCert
گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه
Max-Plank-Institut Fur Chemie
مدارک اخذ شده از هندوستان

وبسایت کود ، سم و مواد شیمیایی یزد ، شرکت کانساران سیستم

شرکت کانساران سیستم